Dentální hygiena

06. 04. 2011
 

Ošetření zubního hygienisty
Správná ústní hygiena je nejlevnější a nejjednodušší pomůckou k zachování vlastních zubů po celý život. Hygienista s Vámi procvičí správnou techniku čištění zubů, profesionálně odstraní zubní kámen, povlak a pigmentace z povrchu zubů. Jen čisté zuby mohou být zdravé.

Pomůcky domácí péče
Základem je neopotřebovaný, měkký zubní kartáček s rovným zástřihem a přiměřeně velikou pracovní částí, kterým si neublížíte a vyčistíte i méně přístupná místa. Fluoridovaná zubní nit, mezizubní kartáčky a jednosvazkové kartáčky jsou důrazně doporučovány. Zubní pasta celý proces usnadní, ale hlavní roli hraje mechanické odstranění plaku správným kartáčkem. Dále je možné použití ústní vody a na doporučení lékaře přípravky s vyšším obsahem fluoru.

Techniky domácí péče
Při čištění zubů je nutné dodržet dvě podmínky: 
1. Je nutné, aby po provedené ústní hygieně byly všechny plošky všech zubů dokonale hladké, pokud nejsou, je nutné je znovu vyčistit. 
2. Je nutné se nezranit (krvácení dásní je projevem zánětu a s nejvyšší pravděpodobností nedokonalé hygieny a NENÍ důvodem k přerušení čištění zubů!).

Vlastní nácvik vhodné techniky čištění zubů by měl probíhat pod dohledem hygienisty. Informujte se proto o možnostech ošetření specialisty na dentální hygienu při Vaší příští návštěvě.

Rubrika: Informace | Celý článek: Dentální hygiena