Ordinační bělení zubů ZOOM!

06. 04. 2011
 

Bělení zubů je proces, který odstraňuje pigmenty a zabarvení skloviny a dentinu. Nejběžňejší příčiny zabarvení jsou věk, konzumace potravin obsahujích pigmenty (např. káva, čaj, červené víno) a tabakismus. Zubní lékař musí nejdříve zhodnotit zda je pro Vás bělení vhodné.

Díky bělícímu systému ZOOM! můžete nyní získat zářivý úsměv snadněji a rychleji. Bělení zubů pod kontrolou stomatologa je bezpečné, není ovšem doporučováno pro děti mladší 13-ti let, těhotné nebo kojící ženy.

V případě, že se budete řídit jednoduchými pravidly a instrukcemi, bude Váš chrup vždy bělejší než předtím. Aby zubům byla zachována co nejvyšší bělost, doporučujeme dokonalou hygienu dutiny ústní a občasné použití ZOOM! Weekender nebo Nite White gelu. Tyto profesionální produkty jsou součástí domácího balíčku ZOOM!

Aktivním prvkem světlem aktivovaného gelu, je peroxid vodíku. Po jeho uvolnění, kyslík vstupuje do skloviny a dentinu, vyběluje pigmenty. Procedura ZOOM! vyžaduje, zakrytí měkkých tkání v ústech i okolo úst a použití ochranncýh brýlí. Ošetřující toto během celého výkonu kontroluje. Procedura začíná přípravou následovanou třemi 15 minutovými cykly mezi kterými můžete kontrolovat aktuální barvu.

U některých pacientů se může objevit citlivost. Součástí domácího balíčku je speciální kúra urychlující odeznění tohoto vedlejšího účinku. ZOOM! lampa generuje minimální teplo, které bývá běžným důvodem pro nepohodlnost. Velice ojediněle se můžete setkat s mírným brněním (po ukončení procedury), ale i toto velmi rychle mizí.

Informujte se proto o možnostech ordinačního bělení zubů při Vaší příští návštěvě.

Rubrika: Informace | Celý článek: Ordinační bělení zubů ZOOM!